Ministerstwo Cyfryzacji
objęło honorowym patronatem Inicjatywę „TelSec”.

Prelegenci


Panel I

Jean-François Fallacher

Jean-François Fallacher

Prezes Zarządu Orange Polska S.A.

Jean-François Fallacher jest prezesem Orange Romania, wiodącego operatora komórkowego na rumuńskim rynku, od 2011 roku. Orange Romania ma ponad 10 milionów klientów – połowę dorosłych obywateli Rumunii – oraz zatrudnia 3.000 osób. Wcześniej, przez 20 lat, Jean-François Fallacher pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange, ostatnio jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz w Holandii jako dyrektor operacyjny w spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych, a także kierownik ds. marketingu segmentu B2B w EuroNet Internet. Jean-François ma rozległą wiedzę na temat know-how rynku telekomunikacyjnego w zakresie zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych, uzyskaną na różnych europejskich rynkach. Absolwent kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School, Jean-François zdobywał doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

 

Anna Streżyńska

Anna Streżyńska

Minister Cyfryzacji

Funkcję ministra cyfryzacji pełni od 16 listopada 2015 roku. Prawnik, w latach 1995-1997 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W latach 1998-2000 była doradcą trzech kolejnych ministrów łączności. W latach 2001-2005 prowadziła działalność doradczą, a od listopada 2005 do maja 2006 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, właściwym w sprawach łączności. Od stycznia do maja 2006 r. pełniła obowiązki, a następnie w maju 2006 r. została powołana na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (funkcję tę sprawowała do lutego 2012). W latach 2012-2015 prowadziła działalność doradczą, jednocześnie sprawując w latach 2014-2015 funkcję Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej SA oraz w 2015 roku funkcję CEO Projektu Internetu dla Mazowsza. W latach 2014-2015 - członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. W 2008 r. została uhonorowana nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego za walkę z monopolem Telekomunikacji Polskiej. Dwa lata później otrzymała Odznakę Honorową „Bene Merito”.

Piotr Muszyński

Piotr Muszyński

Wiceprezes Zarządu Orange Polska S.A.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zaawansowany Program Zarządzania organizowany przez IESE Business School/Uniwersytet Nawarry. W Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska) od 2001 r. We wrześniu 2008 roku powołany na Członka Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. ds. Operacyjnych. Od listopada 2009 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Orange Polska S.A. ds. Operacyjnych. Od września 2016 na stanowisku Wiceprezesa Zarządu ds. Strategii i Transformacji. Piotr Muszyński pełni także funkcję Przewodniczącego Rady Programowej CIONET Polska, jest członkiem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej, Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN i Rady PIIT. Za swoje osiągnięcia zawodowe został wyróżniony m.in.: jako manager roku dwukrotnie w latach 2010 i 2011 nagrodą Złotej Anteny Świata Telekomunikacji oraz Złotym Cyborgiem podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki 2011 - za wybitny wkład w budowę społeczeństwa informacyjnego.

Thomas Lips

Thomas Lips

Członek Zarządu / Dyrektor ds. Technologii
i Innowacji T-Mobile Polska

Thomas od 20 lat związany jest z branżą telekomunikacyjną i firmą Deutsche Telekom, gdzie od 7 lat pełni funkcje menedżerskie. W czasie swojej kariery prowadził szereg strategicznych, międzynarodowych projektów obejmujących między innymi transformację i rozwój infrastruktury sieciowej azjatyckich i europejskich operatorów, w tym T-Mobile Polska. Jest członkiem Europe Technology Board (EUTB), a od 2010 roku także Vice President Technology Europe, odpowiedzialnym za 12 krajów Grupy, w tym realizację, m.in., takich projektów jak budowa All SRAN (single RAN) czy wdrożenie projektu FTTH (fiber to the home). Oprócz wielu kompetencji zdobytych na stanowiskach w centrali Grupy DT w Niemczech, Thomas ma za sobą doświadczenie międzynarodowe. W latach 2000-2002 pracował dla Deutsche Telekom Asia w Singapurze, gdzie odpowiadał za rozwój technologii i kierował spółkami w południowo-wschodniej Azji. W latach 1999-2000 pracował w Chinach na zlecenie XinDe Telecom International Ventures. Thomas Lips jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie na wydziale Elektrotechniki i Telekomunikacji.

Jacek Niewęgłowski

Jacek Niewęgłowski

Prezes Zarządu P4

Związany z sektorem telekomunikacji ruchomej od ponad 20 lat. Jako manager firmy Nokia w Finlandii prowadził projekty rozwoju usług multimedialnych w sieciach komórkowych, a także reprezentował Nokię w procesach standaryzacji tych usług w ramach ITU oraz tworzeniu standardu MPEG-4. W Polsce zajmował m.in. stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za rozbudowę sieci w Polskiej Telefonii Cyfrowej, piastował również zarządcze stanowiska w spółkach świadczących usługi transmisji danych i telewizji kablowej (Aster City Cable). Od roku 2005 związany jest ze spółką P4 jako Członek Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Biznesu, odpowiedzialny także za relacje międzyoperatorskie i politykę regulacyjną. Wchodzi obecnie w skład Rady KIGEIT i Rady ECTA. W przeszłości pełnił również funkcje członka Rady Nadzorczej PTC, Rady PIIT oraz Narodowej Rady Infrastruktury przy Wicepremierze Rządu RP. Jacek Niewęgłowski jest współautorem ponad 20 publikacji naukowych oraz patentów związanych z technologiami multimedialnymi, posiada tytuł doktora nauk technicznych Tampere University of Technology w Finlandii, a także dyplom MBA London Business School.

Wojciech Pytel

Wojciech Pytel

Członek Rady Nadzorczej Polkomtel Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, studiował na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego i uczestniczył w studium przywództwa IDM w Szwajcarii. Od początku swojej kariery związany z branżą telekomunikacyjną. Posiada wieloletnią praktykę biznesową. Karierę rozpoczął od pracy na Politechnice Gdańskiej. W latach 90 stawiał pierwsze kroki w biznesie i w latach 1993-1994 był prezesem zarządu w spółce Prywatne Sieci Telekomunikacyjne S.A. (spółka zależna TP S.A.). Następnie na wiele lat (1994-2001 i 2002-2004) związał się z Nokia Poland, gdzie pełnił kolejno funkcje m.in. Country Manager, Area General Manager (Polska, Ukraina, Białoruś), Business Development Director Europe i w końcu Orange Global Strategy Director. Odpowiedzialny był m.in. za kontakty biznesowe z operatorami komórkowymi w regionie obejmującym Polskę, Czechy, Francję, Austrię, Szwajcarię, Niemcy, Holandię i Izrael. W toku swojej kariery (2004-2008) był także Partnerem Zarządzającym w IBM Polska Sp. z o.o. Pracował w Polkomtelu najpierw jako Członek Zarządu, Dyrektor ds. Operacyjnych (2001-2002) oraz Doradca Prezesa i Dyrektor Zarządzający (2008-2010), a także jako Członek Zarządu w Obszarze IT, Techniki, Strategii i Bezpieczeństwa (2011-2014). Od lutego 2014r. jest Członkiem Rady Nadzorczej Polkomtel Sp. z o.o. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Plus Banku S.A., a także Midas S.A., gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu od września 2010r. do grudnia 2012r.

Ireneusz Piecuch

Ireneusz Piecuch

Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Radca prawny i partner w CMS, kieruje także praktyką telekomunikacyjną kancelarii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ireneusz Piecuch łączy doświadczenie zdobyte w biznesie i wiedzę regulacyjną z doskonałą znajomością sektora telekomunikacji i nowych technologii. Działa na rynku aktywnie od ponad 25 lat. W tym czasie zarządzał wieloma złożonymi projektami lokalnymi i międzynarodowymi oraz pełnił rolę członka zarządów oraz rad nadzorczych w międzynarodowych organizacjach i firmach notowanych na GPW. W latach 2013-2015 był wiceprezesem Poczty Polskiej. W latach 2010-2013 był partnerem CMS, odpowiedzialnym za doradztwo prawne dla sektora telekomunikacyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2006-2009 pracował dla Orange (wcześniej Telekomunikacja Polska SA), między innymi jako członek zarządu ds. strategii i rozwoju biznesu. Wcześniej przez 11 lat sprawował różne funkcje w IBM, między innymi szefa działu prawnego, rozwijał praktykę outsourcingową w Europie Środkowej, był także wiceprezesem firmy w Polsce. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także role w radach nadzorczych takich firm jak Wirtualna Polska, Emitel, KGHM Polska Miedź SA oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Przemysław Gamdzyk

Przemysław Gamdzyk

Moderator
Komitet Organizacyjny CSO Council, Meeting Designer i prezes Zarządu Evention

Codziennie pochłania go rozwój biznesu. Z pasją tworzy koncepcje nowych spotkań i ich formatów. Buduje agendy konferencji, spinając razem ciekawych prelegentów i wartościowy kontent. Od 20 lat jest związany z rynkiem teleinformatycznym w Polsce. Zrealizował w sumie kilkaset projektów wydawniczych i eventowych. Przez wiele lat związany z magazynami Computerworld i CIO w wydawnictwie IDG. Był dziennikarzem, redaktorem, szefem działu eventów, dyrektorem programów dla kadry kierowniczej. Obecnie prezes spółki Evention wyspecjalizowanej w organizacji skutecznych wydarzeń biznesowych i inicjator powstania CSO Council*. Za podstawową wartość i fundament swojej działalności traktował tworzenie efektywnych obszarów porozumienia w biznesie – wyrażonych w piśmie, w online czy w formie fizycznych spotkań. Łączy ścisłe wykształcenie i umysł analityczny z szerokim obszarem zainteresowań i wiedzy oraz głębokim szacunkiem dla humanistyki. Absolwent wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Komunikacji Społecznej IBL PAN. *CSO Council to społeczność dyrektorów bezpieczeństwa informacji, tworzona przez ISSA Polska oraz Evention. Więcej na stronie: www.csoc.pl

Panel II

Maciejczak Wojciech

Wojciech Maciejczak

Dyrektor Bezpieczeństwa Regulacyjnego Orange
Temat: Realizacja obowiązków na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście outsourcingu i przenoszenia usług do innych państw

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Zarządzania i Marketingu, specjalność informatyka i ekonometria.
Od 15 lat związany z tematyką zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa realizowanych przez operatora Telekomunikacja Polska S.A. obecnie Orange Polska S.A. przechodził kolejne szczeble w organizacji.
Prywatnie szczęśliwy ojciec dwójki dzieci, pasjonat turystyki motocyklowej.

Jacek Matyszczak

Jacek Matyszczak

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego z UKE
Temat: Rola Prezesa UKE w przygotowaniu
i realizacji obowiązków na rzecz bezpieczeństwa państwa.

Absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej, Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, studiów podyplomowych oraz doktoranckich Akademii Obrony Narodowej. Doktor nauk wojskowych w specjalności użycie uzbrojenia i sprzętu technicznego. Do 2010 roku zawodowo związany z Siłami Zbrojnymi. W latach 2003-2010 oddelegowany do pracy w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, gdzie zajmował się zadaniami i obowiązkami przedsiębiorców telekomunikacyjnych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. W tym okresie sprawował funkcje naczelnika wydziału a następnie dyrektora Departamentu Spraw Obronnych. Specjalizuje się w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz ochrony informacji niejawnych.

Tomasz Książkiewicz

Tomasz Książkiewicz

Naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji
Temat: Doświadczenia Policji w zakresie stosowania przepisów dotyczących retencji danych.

Służbę w Policji pełni od 1996 r., początkowo w KWP w Poznaniu, a od 2006 r. w Komendzie Głównej Policji. Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka o specjalności Komputerowe Systemy Wspomagania Decyzji.

Daniel Szmurło

Daniel Szmurło

Kierownik Działu Ustaleń Systemowych,
Radca Prawny
T-Mobile Polska S.A.
Temat: Odpłatność za realizację przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych obowiązków na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa
i porządku publicznego.

Absolwent wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Radca Prawny specjalizujący się w aspektach bezpieczeństwa regulacyjnego oraz ochronie informacji niejawnych. Odpowiedzialny za obszar współpracy z organami państwowymi, m.in. w zakresie realizacji kontroli treści przekazu, a także współpracy procesowej z organami ścigania w sprawach o nadużycia popełnione na szkodę T-Mobile Polska. W T-Mobile Polska pełni również funkcję Pełnomocnika ds. Zapobiegania Szpiegostwu Przemysłowemu oraz jest członkiem Zespołu Antypodsłuchowego.

Mirosław Maj

Mirosław Maj

Moderator

Od 2010 r. jest założycielem i prezesem Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz wiceprezesem spółki ComCERT SA. Wcześniej związany z NASK, gdzie kierował zespołem CERT Polska. Jest członkiem stałego zespołu ds. cyberbezpieczeństwa RP powołanego przez szega BBN. Współpracuje z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w dziedzinie ochrony infrastruktury krytycznej. Prowadzi wykłady z bezpieczeństwa teleinformatycznego na UJ, PJWSTK i SGH. W ramach Fundacji uczestniczy w wielu projektach, w tym propagujących wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Jest pomysłodawcą i inicjatorem powołania Polskiej Obywatelskiej Cyberobrony jako ochotniczej organizacji wspierającej system cyberbezpieczeństwa RP. W 2012, 2013, 2014 i 2015 roku koordynował pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE™ Polska. Uczestniczył w budowaniu nowych CERT-ów w Polsce i zagranicą. Koordynował NATO-owski projekt CLOSER, dzięki któremu powstały CERT-y w Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanie. Współorganizuje współpracę CERTów europejskich w ramach inicjatywy Trusted Introducer i GEANT TF-CSIRT. Blisko współpracuje z europejską agencją ENISA, będąc członkiem tematycznych grup roboczych i współautorem wielu opracowań wydawanych przez Agencję. Od kilkunastu lat jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji Security Case Study.

Panel III

Jean Luc Moliner

Jean Luc Moliner

Dyrektor Bezpieczeństwa Grupy Orange
Indywidualne wystąpienie – Temat: Udział globalnego operatora w walce
z terroryzmem i cyberprzestępczością.

Piotr Niemczyk

Piotr Niemczyk

Ekspert z zakresu bezpieczeństwa
Temat: Czy państwa stoją za cyberatakami?

Były Dyrektor BAiI UOP, następnie Zastepca Dyrektora Zarzadu Wywiadu UOP. Były Doradca Ministra Spraw Wewnetrznych ds. powolania Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej. Były podsekretarz stanu w Ministerstwie Godpodarki odpowiadajcy za telekomunikacje. Były wieloletni ekspert Sejmowej Komisji ds. Sluzb Specjalnych. Obecnie wykladowca Collegium Civitas i Uniwersytetu Warszawskiego.

Ekspert CERT.GOV.PL
Temat: Analiza incydentów typu client botnet
w sieci administracji państwowej.

Krzysztof Białek

Krzysztof Białek

SOC & CERT Orange Polska Manager
Temat: Jak to Orange Polska ze złośliwym oprogramowaniem walczy.

Odpowiada za zarządzanie obsługą incydentów bezpieczeństwa IT, nadzór nad CERT Orange Polska i całodobowym Security Operations Center, a także za realizację usług z zakresu bezpieczeństwa zarówno dla Grupy Orange, jak i Klientów komercyjnych. Karierę zawodową do 2013 roku wiązał z bezpieczeństwem w sektorze bankowym, odpowiadając za budowę, rozwój i utrzymanie centrów monitorowania bezpieczeństwa. Od stycznia 2013 w Orange Polska jako kierownik Działu Obsługi Incydentów Bezpieczeństwa, następnie kierownik Wydziału Operacji Bezpieczeństwa.

Janusz Kossowski

Janusz Kossowski

Specjalista ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Polkomtel Sp. z o.o.
Temat: Bitcoiny i cryptowaluty - rola
w cyberprzestępstwach.

W Grupie Polsat od 2003 roku. Ukończył studia na kierunku Informatyka i Ekonometria w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego. Od ponad 20 lat zajmuje się systemami komputerowymi. Specjalista w dziedzinie projektowania zabezpieczeń systemów oraz sieci. Posiada rozległe doświadczenie w tworzeniu systemów o wysokiej dostępności oraz mających udział w przetwarzaniu danych wrażliwych. Pasjonat nowych technologii i rozwiązań. Od 2011 aktywnie interesujący się światem kryptowalut i możliwościami ich zastosowań.

Daniel Ślęzak

Daniel Ślęzak

Kierownik Działu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i Ochroną Prywatności
T-Mobile Polska S.A.
Temat: Wdrożenie Dyrektywy NIS w Polsce i jej znaczenie dla operatorów telekomunikacyjnych.

W T-Mobile Polska S.A. odpowiedzialny jest za strategię i zarządzanie bezpieczeństwem informacji, ochronę danych osobowych oraz zarządzanie ryzykiem korporacyjnym. Radca prawny, administrator bezpieczeństwa informacji T-Mobile Polska S.A., specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu szeroko rozumianego prawa telekomunikacyjnego, ochrony prywatności i usług świadczonych drogą elektroniczną. Uczestniczy w pracach organizacji zrzeszających przedsiębiorców telekomunikacyjnych mających na celu znoszenie barier w rozwoju rynku telekomunikacyjnego.

Przemysław Dęba

Przemysław Dęba

Moderator

W Orange Polska (wcześniej TP) od 1992 roku. Doświadczony menedżer, ekspert w zakresie sieci telekomunikacyjnych, konsultant w regionie AMEA. Twórca i wieloletni dyrektor Centrum Zarządzania Usługami (SMC) Orange Polska. Zwolennik „wyjścia do ludzi” z bezpieczeństwem IT: zarówno w kwestii edukacji i budowy świadomości bezpieczeństwa (w jasny sposób dla przeciętnego internauty), poprzez dostarczanie klientom końcowym potrzebnych i zrozumiałych dla nich usług, skończywszy na wykorzystywaniu budowanych przez kilkanaście lat kompetencji Orange Polska dla bezpieczeństwa klientów instytucjonalnych i biznesowych. Nie boi się innowacji – pod jego kierownictwem w Orange Polska uruchomiono takie usługi jak CyberTarcza, czy też oparta na sieci niezależna od systemu operacyjnego usługa kontroli rodzicielskiej dla użytkowników mobilnych. Laureat Security Excellence Award 2016.

Panel IV

Radomir Korsak

Radomir Korsak


Szkolenie z zachowania się w „trudnych” sytuacjach.

Związany z MON w latach 1990 do 20102, specjalista ds. bezpieczeństwa zarządzania kryzysowego, ratownictwa oraz szkolenia personelu w zakresie przetrwania i odzyskiwania – program S.E.R.E. Instruktor S.E.R.E. i ratownictwa TCCC.

Wojciech Szelągowski

Wojciech Szelągowski

Prokurator z Biura Informatyzacji i Analiz
z Prokuratury Krajowej
Temat: Współpraca Prokuratur z Operatorami Komórkowymi w zakresie udostępniania danych telekomunikacyjnych oraz możliwości automatyzacji tego procesu z wykorzystaniem aplikacji ePostanowienia i planowanego wdrożenia SZOP-a.

Piotr Marek Balcerzak

Piotr Marek Balcerzak

Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji
Temat: Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Ekspert z zakresu prawa bankowego, nadzoru bankowego, bankowości elektronicznej, bezpieczeństwa transakcji elektronicznych i gospodarki elektronicznej. Absolwent Wydziału Menedżerskiego – specjalizacja: Bankowość w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie (obecnie Uczelnia Łazarskiego w Warszawie), autor publikacji z zakresu audytu wewnętrznego, prawa bankowego, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa bankowości elektronicznej. W latach 2007-2016 pracownik Związku Banków Polskich m. in. Sekretarz i Członek Prezydiów Rady Bankowości Elektronicznej ZBP. W latach 1994-2007 pracownik Narodowego Banku Polskiego m. in. w Departamencie Audytu Wewnętrznego i Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego w Biurze Polityki Nadzorczej.

Aneta Trojanowska

Aneta Trojanowska

p.o. Naczelnika Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji

W Policji związana z pionem kryminalnym w tym: pionem dochodzeniowo-śledczym, techniki operacyjnej oraz cyberprzestępczości. Od 2015 r. pełni funkcje zastępcy naczelnika Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Eugeniusz Trybalski

Eugeniusz Trybalski

Kierownik Działu Współpracy z Uprawnionymi Podmiotami z P4 Sp. z o.o.
Temat: Oczekiwania Administracji Państwowej
w zakresie obowiązków przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie informowania
o incydentach i zagrożeniach w cyberprzestrzeni RP.

Teleinformatyk z wieloletnim doświadczeniem w sektorze telekomunikacyjnym. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Obszary aktywności zawodowej: • Ustawowe zadania na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego;
• Bezpieczeństwo teleinformatyczne;
• Ochrona informacji niejawnych;
• Analiza ryzyka w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Adam Macoch

Adam Macoch

podinsp. Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Temat: Edukacja organów ścigania a zwalczanie cyberprzestępczości.

W policji od 01.09.1991 roku, absolwent Wydziału Cybernetyki WAT w Warszawie. Od początku służby w działach łączności i informatyki. Od 2005 roku wykładowca
z zakresu cyberprzestępczości w WSPol w Szczytnie.

Maciej Pyznar

Maciej Pyznar

Moderator
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Szef Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, gdzie zajmuje się działaniami planistycznymi i programowymi w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Absolwent Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Studium Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej. Specjalista w zakresie wykorzystania oceny ryzyka w projektowaniu bezpieczeństwa oraz organizacji ćwiczeń sprawdzających przygotowanie organizacji do działania w warunkach zakłóceń.

Panel V

Axel Petri

Axel Petri

Senior Vice President Group Security Governance, Deutsche Telekom AG

Axel Petri (german qualified lawyer) is Senior Vice President Group Security Governance at Deutsche Telekom AG. As Group Security Coordinator he is responsible for assuring the holistic and groupwide security approach. This contains strategy, regulations and control in all security domains as well as steering the groupwide cooperation of all security departments. He is also in charge for Information Protection and Economic Security as well as Investigations and Prevention. As Security Commissioner he is responsible for the fulfillment of the legal obligations in the field of Public Safety including strategy and steering of Lawful Interception and Data Provision in Germany. Axel is reporting directly to Dr. Thomas Kremer, Board Member Deutsche Telekom AG for Data Privacy, Legal Affairs and Compliance. He is co-author of the „Rechts-Handbuch zum E-Commerce“ (Legal Compendium on E-Commerce) and author of further publications regarding Internet-/Media Law as well as Security. He is visiting lecturer at the Universities of Applied Sciences Darmstadt and at 'Rheinische' Cologne.”

Iwona Bachura

Iwona Bachura

Kierownik Działu Ryzyka Nadużyć w P4
Temat: Nadużycia w telekomie. System Zarządzania Nadużyciami Wewnętrznymi.

Od 2007 roku związana z obszarem oceny ryzyka Klienta, weryfikacją umów oraz obszarem zgłaszania nadużyć. Budowała i uaktualniała systemy z obszaru Weryfikacji Klienta jak i oceny wiarygodności płatniczej Klientów. Od 2011 roku kierowała zespołem odpowiedzialnym za weryfikację Klienta oraz jego oceny wiarygodności płatniczej, a od czerwca 2016r. kieruje zespołem Ryzyka Nadużyć . 2016- uczestniczyła w prowadzeniu projektu w Play „System Zarządzania Nadużyciami Wewnętrznymi”.

Przemysław Zaborowski

Przemysław Zaborowski

Kierownik Działu Ryzyka Nadużyć w P4
Temat: Nadużycia w telekomie. System Zarządzania Nadużyciami Wewnętrznymi.

Od 2007 roku związany z obszarem ryzyka kredytowego klientów, nadużyć w Play. Rozpoczynał swoją przygodę z tym obszarem jako analityk. Brał udział we wdrażaniu Systemu Zarządzania Nadużyciami Telekomunikacyjnymi. Od początku pracy w Play odpowiadał za tworzenie raportowania i rozwój analityki wspomagającej zarządzanie nadużyciami i ryzykiem kredytowym klientów. Od 2011 roku kieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie nadużyciami telekomunikacyjnymi i monitoring kredytowy klientów, a od maja 2016 również za obszar oceny kredytowej wniosków aplikacyjnych. W 2015 -2016 prowadził projekt wdrożenia w Play systemu Zarządzania Nadużyciami Wewnętrznymi.

Wojciech Kamieniecki

Wojciech Kamieniecki

Kierownik Instytutu NASK

Z dniem 1 kwietnia 2016 r. wyznaczony przez Ministra Cyfryzacji do pełnienia funkcji Kierownika Instytutu. Z NASK związany jest od grudnia 2015 roku, gdzie pracuje jako Dyrektor ds ICT. Od dnia 1 października 2016 pełni obowiązki p.o. Dyrektora NASK. Wojciech Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej (1981). Ukończył również studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim o kierunku Ekonomia i Zarządzanie (2002). Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu przedsiębiorstw i zarządzaniu dużymi projektami z obszaru telekomunikacji, m.in. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Multimedia Polska S.A., Prezesa Zarządu Nordisk Polska Sp. z o.o., Dyrektora Projektu TETRA EXATEL S.A., a ostatnio Dyrektora Generalnego Projektu Internet dla Mazowsza, które to przedsięwzięcie zakładało budowę sieci szkieletowej szerokopasmowej na terenie Mazowsza. W listopadzie 2013 roku Wojciech Kamieniecki nawiązał współpracę z CEE Equity Partners (PE) w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz ostatniej mili. Od 2014 roku jest również Przewodniczącym Rady Nadzorczej Mielec PV S.A., spółki, która realizuje projekty budowy elektrowni fotowoltaicznych. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju i zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstwa.

Robert Bienias

Robert Bienias

Polkomtel Sp. z o.o.
Temat: Potencjalny wpływ słabości SS7 na biznes.

Robert Bienias has M.Sc. degree in Physics on Technical University of Lodz, as well as M.D. degree on Medical University of Lodz. He is working in Polkomtel as Telecommunication Security Specialist from over 16 years. Now he holds Senior Telecommunication Security Specialist position from over 9 years. He specializes in Telecommunication Mobile Network Security, Telecommunication Mobile Network Standards, Telecommunication Law and Regulations, LCS, UMA/GAN and Femtocell technology, Wi-Fi mesh networks and cryptography. Robert was responsible for implementing MILENAGE and G-MILENAGE algorithm in Polkomtel as well as introducing LTE security into Polkomtel’s network. He invented and created from a scratch supervisor system for telecommunications systems for security purpose, supervised interoperators project for interchanging information about stolen IMEIs, participated at a lot of telecommunication's projects at Polkomtel and made a great improvement for Telecommunication Network Services auditing and correction system. He has Security certificate authorizing the holder to access classified information constituting business secrets and marked as confidential and holds CISSP certificate. He represented Polkomtel as a speaker on many conferences – ISSA, TAIEX, Informa, IIR where presented his analyzes about Telecommunication Network and Technology security and frauds, as well as in Court of Law as telecommunication expert. He is a member of GSMA FSAG (Security Group), Mobile Malware Group, CEIR Technical User Group, Femtocell Group, Handset Security Steering Group and others.

Paweł Surmak

Paweł Surmak

Kierownik Działu Bezpieczeństwa
Operacyjnego, T-Mobile Polska
Temat: Sztuka przetwarzania. Nowe technologie w bezpieczeństwie.

Od ponad 17 lat zajmuje się tematyką zwalczania nadużyć w sektorze telekomunikacyjnym oraz bankowym. W latach 1998 – 2011 pracował w Grupie TP gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie obszarem ochrony przychodów i nadużyć telekomunikacyjnych. W latach 2012 – 2013 odpowiadał za zarządzanie obszarem ryzyka operacyjnego oraz prewencji nadużyć dla KBC Consumer Finance. Obecnie, w Departamencie Bezpieczeństwa T-Mobile Polska S.A., odpowiada za bezpieczeństwo operacyjne Spółki.

Tomasz Matuła

Tomasz Matuła

Dyrektor Infrastruktury ICT
i Cyberbezpieczeństwa Orange Polska S.A.
Temat: - Operator telco na pierwszej linii ognia
- Obywatele, biznes a cyberbezpieczeństwo

W Orange Polska od 2004 roku (wcześniej do 2013 GrupaTelekomunikacja Polska). Rozwinął kluczowe obszary kompetencyjne m.in.: Data Center, cyfrowe środowisko pracy, cloud computing, cyberbezpieczeństwo, usługi ICT. Ukończył Politechnikę Śląską, kierunek Telekomunikacja. W 2002 roku uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 ukończył Advanced Management Program IESE Uniwersytetu Nawarra. Zdobył tytuł Lidera Green IT 2009 dla Grupy TP, zajął I miejsce w konkursie CIO Roku 2010.

Ewa Piłat

Ewa Piłat

Moderator
Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, T-Mobile Polska S.A.

Odpowiada za szerokorozumiane bezpieczeństwo wspierające działalność biznesową włączając: bezpieczeństwo informacji, fizyczne, osobowe, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie incydentami jak również zapobieganie i zwalczanie nadużyć. Swoje wcześniejsze, 18-letnie doświadczenie zdobywała w sektorze telekomunikacyjnym, mediach oraz instytucjach finansowych (Dyrektor Bezpieczeństwa Korporacyjnego w The Royal Bank of Scotland) w obszarach Bezpieczeństwa i Technologii. Specjalizuje się w bezpieczeństwie informacji i zarządzaniu ryzykiem.. Z wykształcenia matematyk i informatyk. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2002r. Ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyte certyfikaty: Certified Information Systems Security Professional (CISSP) oraz Information Security Manager (CISM).